BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Ruben Bezuidenhout | ZA | Outeniqua Laerskool | No | - |
[2] | Rijon Kasselman | George Tennis Club | No | - | |
[3] | Jacobus van Pletzen | ZA | Grey College High | No | - |
[4] | Jacobus Horne | Cradock Tennis Club | No | - | |
- | Rossouw Gericke | Mosselbaai Tennis Club | No | - | |
- | Stèphan Dolphin | ZA | Charlo Primary | No | - |
- | Daniel du Plessis | Outeniqua Laerskool | No | - | |
- | Jac van Heerden | Cradock Tennis Club | No | - | |
- | Elandre van Loggerenberg | ZA | Humansdorp | No | - |
- | Lathitha Puwe | No | - | ||
- | Janhendrik Lamprecht | ZA | Knysna Primary School | No | - |
- | Jean Mostert | PAARL BOYS PRIMARY SCHOOL | No | - | |
- | Divan Hillebrand | Knysna Primary School | No | - | |
- | Siyanda Mbhele | ZA | Great Tennis | No | - |
- | Olof Poggenpoel | ZA | Laerskool Park | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-10-23 1:30pm | A2 | G8TV - |
Siyanda Mbhele
|
Elandre van Loggerenberg
|
6-3, 6-2 |
2020-10-23 1:30pm | A3 | G8TV - |
Jacobus Horne [4]
|
Olof Poggenpoel
|
4-6, 6-7 |
2020-10-23 1:30pm | A4 | G8TV - |
Jean Mostert
|
Daniel du Plessis
|
6-2, 6-2 |
2020-10-23 1:30pm | A5 | G8TV - |
Jac van Heerden
|
Rossouw Gericke
|
2-6, 2-6 |
2020-10-23 1:30pm | A6 | G8TV - |
Janhendrik Lamprecht
|
Jacobus van Pletzen [3]
|
3-6, 3-6 |
2020-10-23 1:30pm | A7 | G8TV - |
Lathitha Puwe
|
Divan Hillebrand
|
6-0, 6-0 |
2020-10-23 1:30pm | A8 | G8TV - |
Stèphan Dolphin
|
Rijon Kasselman [2]
|
2-6, 1-6 |
2020-10-23 4:30pm | A9 | G8TV - |
Ruben Bezuidenhout [1]
|
Siyanda Mbhele
|
6-0, 7-5 |
2020-10-23 4:30pm | A10 | G8TV - |
Olof Poggenpoel
|
Jean Mostert
|
0-6, 0-6 |
2020-10-23 4:30pm | A11 | G8TV - |
Rossouw Gericke
|
Jacobus van Pletzen [3]
|
6-7, 1-6 |
2020-10-23 4:30pm | A12 | G8TV - |
Lathitha Puwe
|
Rijon Kasselman [2]
|
0-6, 0-6 |
2020-10-24 9:30am | A13 | G8TV - |
Ruben Bezuidenhout [1]
|
Jean Mostert
|
3-6, 2-6 |
2020-10-24 9:30am | A14 | G8TV - |
Jacobus van Pletzen [3]
|
Rijon Kasselman [2]
|
1-6, 2-6 |
2020-10-25 8:00am | A15 | GTC - |
Jean Mostert
|
Rijon Kasselman [2]
|
6-4, 6-0 |
2020-10-24 12:30pm | B1 | G8TV - |
Ruben Bezuidenhout [1]
|
Jacobus van Pletzen [3]
|
6-2, 6-4 |
2020-10-24 9:30am | C1 | G8TV - |
Siyanda Mbhele
|
Olof Poggenpoel
|
1-6, 1-6 |
2020-10-24 9:30am | C2 | G8TV - |
Rossouw Gericke
|
Lathitha Puwe
|
3-6, 2-6 |
2020-10-24 12:30pm | C3 | G8TV - |
Olof Poggenpoel
|
Lathitha Puwe
|
6-4, 6-2 |
2020-10-24 12:30pm | D1 | G8TV - |
Siyanda Mbhele
|
Rossouw Gericke
|
6-2, 6-3 |
2020-10-23 4:30pm | E2 | G8TV - |
Jacobus Horne [4]
|
Daniel du Plessis
|
4-6, 6-4, 6-10 |
2020-10-23 4:30pm | E3 | G8TV - |
Jac van Heerden
|
Janhendrik Lamprecht
|
6-3, 6-2 |
2020-10-23 4:30pm | E4 | G8TV - |
Divan Hillebrand
|
Stèphan Dolphin
|
3-6, 4-6 |
2020-10-24 9:30am | E5 | G8TV - |
Elandre van Loggerenberg
|
Daniel du Plessis
|
0-6, 1-6 |
2020-10-24 9:30am | E6 | G8TV - |
Jac van Heerden
|
Stèphan Dolphin
|
1-6, 0-6 |
2020-10-24 12:30pm | E7 | G8TV - |
Daniel du Plessis
|
Stèphan Dolphin
|
6-3, 6-3 |
2020-10-24 12:30pm | F1 | G8TV - |
Elandre van Loggerenberg
|
Jac van Heerden
|
6-1, 6-3 |
2020-10-24 9:30am | G2 | G8TV - |
Janhendrik Lamprecht
|
Divan Hillebrand
|
6-4, 4-6, 10-8 |
2020-10-24 12:30pm | G3 | G8TV - |
Jacobus Horne [4]
|
Janhendrik Lamprecht
|
6-1, 6-0 |