Orange Ball
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Thashmika Pillay | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Phiwokuhle Mbambo | ZA | Middelburg Tennis Club | No | - |
- | Liam Lambrechts | Secunda Primary | No | - | |
- | Sinakhokonke Khumalo | Sasol Secunda Tennis Club | No | - | |
- | Sadhana Myneni | Rivonia Recreation Club | No | - | |
- | Rethabile Moeng | ZA | Sasol Secunda Tennis Club | No | - |
- | Kunashe Mhandu | Polokwane Tennis Club | No | - | |
- | Nkateko Mbambo | ZA | Middelburg Tennis Club | No | - |
- | Hugo Lambrechts | Secunda Primary | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-10-14 8:00am | Box 1: X1 | LK - Court 1 |
Thashmika Pillay
|
Phiwokuhle Mbambo
|
5-6 |
2023-10-14 8:15am | Box 1: X2 | LK - Court 1 |
Thashmika Pillay
|
Liam Lambrechts
|
4-11 |
2023-10-14 8:30am | Box 1: X3 | LK - Court 1 |
Thashmika Pillay
|
Sinakhokonke Khumalo
|
4-7 |
2023-10-14 8:30am | Box 1: X4 | LK - Court 2 |
Phiwokuhle Mbambo
|
Liam Lambrechts
|
7-3 |
2023-10-14 8:15am | Box 1: X5 | LK - Court 2 |
Phiwokuhle Mbambo
|
Sinakhokonke Khumalo
|
6-7 |
2023-10-14 8:00am | Box 1: X6 | LK - Court 2 |
Liam Lambrechts
|
Sinakhokonke Khumalo
|
2-10 |
N/A | Box 2: X7 | LK - Court 3 |
Sadhana Myneni
(Did not play)
|
Rethabile Moeng
|
Walkover |
N/A | Box 2: X8 | LK - Court 1 |
Sadhana Myneni
(Did not play)
|
Kunashe Mhandu
|
Walkover |
N/A | Box 2: X9 | LK - Court 3 |
Sadhana Myneni
(Did not play)
|
Nkateko Mbambo
|
Walkover |
N/A | Box 2: X10 | LK - Court 1 |
Sadhana Myneni
(Did not play)
|
Hugo Lambrechts
|
Walkover |
2023-10-14 8:30am | Box 2: X11 | LK - Court 3 |
Rethabile Moeng
|
Kunashe Mhandu
|
5-11 |
2023-10-14 8:45am | Box 2: X12 | LK - Court 2 |
Rethabile Moeng
|
Nkateko Mbambo
|
9-4 |
2023-10-14 9:00am | Box 2: X13 | LK - Court 2 |
Rethabile Moeng
|
Hugo Lambrechts
|
6-9 |
2023-10-14 8:15am | Box 2: X14 | LK - Court 4 |
Kunashe Mhandu
|
Nkateko Mbambo
|
11-3 |
2023-10-14 8:00am | Box 2: X15 | LK - Court 4 |
Kunashe Mhandu
|
Hugo Lambrechts
|
7-5 |
2023-10-14 8:30am | Box 2: X16 | LK - Court 4 |
Nkateko Mbambo
|
Hugo Lambrechts
|
4-6 |
2023-10-14 9:15am | A1 | LK - Court 1 |
Sinakhokonke Khumalo
|
Kunashe Mhandu
|
2-11 |
2023-10-14 9:15am | B1 | LK - Court 2 |
Phiwokuhle Mbambo
|
Hugo Lambrechts
|
7-5 |
2023-10-14 9:15am | C1 | LK - Court 3 |
Liam Lambrechts
|
Rethabile Moeng
|
5-10 |
2023-10-14 9:15am | D1 | LK - Court 4 |
Thashmika Pillay
|
Nkateko Mbambo
|
2-10 |