u/19 Playoffs 5-8
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Morgan JORDAAN | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
[1] | Megan Fourie | Laerskool Menlo Park | No | - | |
[1] | Tania Venter | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
[1] | Eriné Lategan | ZA | Paarl Gymnasium High School | No | - |
[2] | Karina Pont | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - | |
[2] | Shaylee Cordier | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
[2] | Aletta Smit | Rietondale Tennis Club | No | - | |
[2] | Kara-Mari Beyers | ZA | Paarl Gymnasium High School | No | - |
[3] | Jeanri Richter | ZA | Lynnwood Glen Tennis Club | No | - |
[3] | lisa van Schalkwyk | Elarduspark Primary | No | - | |
[3] | Kara BARNARD | ZA | Lynnwood Tennis Club | No | - |
[3] | Chenye Jansen van Rensburg | Durbanville Tennis Club | No | - | |
[4] | Karmen Schilz | ZA | AHMS | No | - |
[4] | Jeanine BADENHORST | Curro Hazeldene Primary | No | - | |
[4] | Milandri Müller | ZA | Laerskool Menlo Park | No | - |
[4] | Alanda Rademeyer | ZA | Paarl Tennis Club | No | - |
[5] | Beate Uys | ZA | Laerskool Bredasdorp | No | - |
[5] | Danielle Korff | Menlopark High | No | - | |
[5] | Micheyla Loretz | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
[5] | Martelize Barnard | No | - | ||
[6] | Ziane Gouws | Midstream College Primary School | No | - | |
[6] | Celeste Klopper | ZA | Belgrave Tennis Club | No | - |
[6] | Robin Els | ZA | RIF Tennis Club | No | - |
[6] | Lize Rust | Newton Primary | No | - | |
[7] | Githe Lingenfelder | Laerskool Worcester-Oos | No | - | |
[7] | Liné Roothman | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
- | Minke Gildenhuys | No | - |
A1 | Paarl Gimnasium | Die Hoërskool Menlopark | 4-0 | ||
---|---|---|---|---|---|
GS1 |
Eriné Lategan
|
Megan Fourie
|
ORA - Court 1 | 2023-05-12 11:45am |
6-2, 6-4 |
GS2 |
Kara-Mari Beyers
|
Karina Pont
|
- | TBD | No Result |
GS3 |
Chenye Jansen van Rensburg
|
Jeanri Richter
|
- | TBD | No Result |
GS4 |
Alanda Rademeyer
|
Jeanine BADENHORST
|
ORA - Court 1 | 2023-05-12 11:45am |
6-0, 6-0 |
GS5 |
Beate Uys
|
Danielle Korff
|
ORA - Court 1 | 2023-05-12 11:45am |
6-0, 6-2 |
GS6 |
Githe Lingenfelder
|
Minke Gildenhuys
|
- | TBD | No Result |
GD1 |
Eriné Lategan
Kara-Mari Beyers
|
Megan Fourie
Karina Pont
|
ORA - Court 1 | 2023-05-12 11:45am |
6-1 |
A2 | Hoërskool Waterkloof | Afrikaans Hoër Meisies Pretoria | 0-4 | ||
GS1 |
Tania Venter
|
Morgan JORDAAN
|
ORA - Court 4 | 2023-05-12 11:45am |
0-6, 1-6 |
GS2 |
Shaylee Cordier
|
Aletta Smit
|
- | TBD | No Result |
GS3 |
lisa van Schalkwyk
|
Kara BARNARD
|
ORA - Court 4 | 2023-05-12 11:45am |
4-6, 5-7 |
GS4 |
Milandri Müller
|
Karmen Schilz
|
ORA - Court 4 | 2023-05-12 11:45am |
0-6, 1-6 |
GS5 |
Micheyla Loretz
|
Robin Els
|
- | TBD | No Result |
GS6 |
Ziane Gouws
|
Liné Roothman
|
- | TBD | No Result |
GD1 |
Tania Venter
lisa van Schalkwyk
|
Morgan JORDAAN
Karmen Schilz
|
ORA - Court 4 | 2023-05-12 11:45am |
0-6 |
A3 | Paarl Gimnasium | Afrikaans Hoër Meisies Pretoria | 0-4 | ||
GS1 |
Eriné Lategan
|
Morgan JORDAAN
|
ORA - Court 1 | 2023-05-13 11:30am | No Result |
GS2 |
Kara-Mari Beyers
|
Aletta Smit
|
ORA - Court 1 | 2023-05-13 11:30am | No Result |
GS3 |
Chenye Jansen van Rensburg
|
Kara BARNARD
|
ORA - Court 1 | 2023-05-13 11:30am | No Result |
GS4 |
Alanda Rademeyer
|
Karmen Schilz
|
ORA - Court 1 | 2023-05-13 11:30am |
4-6, 6-3, 8-10 |
GS5 |
Beate Uys
|
Martelize Barnard
|
ORA - Court 1 | 2023-05-13 11:30am |
3-6, 6-3, 7-10 |
GS6 |
Lize Rust
|
Robin Els
|
ORA - Court 1 | 2023-05-13 11:30am |
6-7, 5-7 |
GD1 |
Eriné Lategan
Kara-Mari Beyers
|
Morgan JORDAAN
Karmen Schilz
|
ORA - Court 1 | 2023-05-13 11:30am |
5-7 |
B1 | Die Hoërskool Menlopark | Hoërskool Waterkloof | 4-3 | ||
GS1 |
Megan Fourie
|
Tania Venter
|
ORA - Court 4 | 2023-05-13 11:30am |
6-3, 6-3 |
GS2 |
Karina Pont
|
Shaylee Cordier
|
ORA - Court 4 | 2023-05-13 11:30am |
6-2, 6-2 |
GS3 |
Jeanri Richter
|
lisa van Schalkwyk
|
ORA - Court 4 | 2023-05-13 11:30am |
6-3, 6-2 |
GS4 |
Danielle Korff
|
Milandri Müller
|
ORA - Court 4 | 2023-05-13 11:30am |
6-3, 6-2 |
GS5 |
Celeste Klopper
|
Micheyla Loretz
|
ORA - Court 4 | 2023-05-13 11:30am |
6-3, 2-6, 6-10 |
GS6 |
Minke Gildenhuys
|
Ziane Gouws
|
ORA - Court 4 | 2023-05-13 11:30am |
5-7, 2-6 |
GD1 |
Megan Fourie
Karina Pont
|
Tania Venter
lisa van Schalkwyk
|
ORA - Court 4 | 2023-05-13 11:30am |
4-6 |